Zázrak jménem bahno

0
154

Miluju pozorování biotopů, vždycky žasnu nad tím, jak je příroda neskutečně vynalézavá. Každý biotop má nejen svou charakteristickou vůni a paletu barev, ale i svoji typickou náladu, svého ducha. Fascinují mě odlehlé slatiny a rašelinná jezírka, kde bývá většinou posvátné až hrobové ticho. Jsou to totiž místa, na nichž rozklad a smrt převzaly vládu. Zde je konec všech konců, hmota se rozpadá, vše se dezintegruje a vzniká úplně nová kvalita. Ze smrti čerpající, život podporující, léčivé bahno.

Hloupý, kdo se nechce ušpinit, osvícený, kdo je umazaný…

Ne náhodou probíhá tento magický proces ve vodním prostředí, Voda je poslední z pěti prvků pentagramu a je nerozlučnou společnicí veškerého zániku. V prostředí stojaté jinové vody, v tichém teple, bez přístupu vzduchu vzniká rozkladem organického materiálu tmavá mazlavá a mnohdy páchnoucí hmota. Lidé již úplně na začátku zjistili, že je léčivá, dost pravděpodobně se inspirovali od zvířat, která zcela instinktivně chodí k bahenním jezírkům léčit si své rány.

Chvála smrti a hnilobě, neboť podporuje samotný život!

Z chemického hlediska jsou to huminové kyseliny a soli těchto kyselin – humáty, které stojí za léčivými účinky bahna. Jedná se o organické makromolekuly, které díky svému velkému povrchu mají schopnost pohlcovat toxické látky, těžké kovy, zplodiny metabolismu, ale i viry a bakterie. Elegantním způsobem likvidují volné radikály a pohlcují nejrůznější typy záření. Krom toho jsou to silné stimulátory aktivity bílých krvinek (tzv. imunomodulátory) a velice úspěšně se uplatňují při léčbě zánětlivých stavů. Mají celkově ochranný a detoxikační efekt a nebývale široké pole využití.

Jako nová

Osobně považuji za nejlepší najít přírodní rašelinné jezírko, pomazat se blátem od hlavy až k patě a pak se válet v teplé mělčině při západu slunce. To se mi letos opravdu poštěstilo a díky tomu jsem mohla zažít účinky masivní detoxikace na svém těle. Jakoby všechno opravdu odešlo, nejen z těla, ale i z mysli, cítila jsem velmi silný tah dolů do země a byla jsem nesmírně unavená. Když jsem se druhý den probudila, byla jsem jiná… nová.

Podzimní bahenní program

Ne každý má ale termální slatinu za domem a celková masivní detoxikace také není pro každého. Naštěstí má Energy celou řadu přípravků s obsahem léčivých rašelinných výtažků. Díky produktům humátové řady si můžeme udělat bahenní lázně rovnou u sebe v koupelně a pro celkovou obnovu organismu toho můžeme vykonat opravdu mnoho.

Vlajkonošem celé této léčivé artilerie je Balneol – humátová koupel obohacená éterickými oleji. Neumím si představit lepší podzimní kratochvíli, než naložit se do vany s Balneolem. Účinky jsou velmi podobné jako válení se v přírodním rašelinném jezírku. Únava po koupeli s Balneolem je tedy přirozený projev nastartované obnovy těla a je dobré si jít potom zkrátka rovnou lehnout.

Geniální je kombinace koupelí a současné užívání rašelinných výtažků vnitřně. Lze tak využít celkového prokrvení a nastavení organismu pro očistu a obnovu po koupeli a podpořit efektivně i detoxikaci vnitřního prostředí. Trávicí systém můžeme očistit vnitřním užíváním Cytosanu Inovum, Cytosan zase působí přednostně v krvi a dokonce chrání před všemi typy záření od mobilního telefonu, přes slunce až po radiaci.

Říkám si “když už, tak už” a pro podzimní očistnou kúru si ordinuji: 2x týdně koupel s Balneolem a každý den na noc 1x Cytosan a 1x Cytosan Inovum. K tomu se budu mazat Cytovitalem, protože je po něm sametově hebká pleť, a když se mi zachce si hrát, udělám si Cytosan Fomentum gelem válečné malování na celém těle… a to mě teprve nikdo nepozná!

Mgr. Tereza Viktorová