z internetové poradny kardiologa

0
142

Mohu užívat Stimaral, když jsem náchylná na zvyšování tlaku? Sem tam se mi přes den zvýší, většinou spodní (110/90 nebo 130/100). Často mám stavy, jako bych měla “jít k zemi”: náhlá únava, zavírají se mi oči a musím si jít lehnout, úplná slabost svalstva, sotva udržím hrneček. Stává se to hlavně po práci, když mám trochu větší zátěž. Pak to přejde. Někdy trvá slabost a únava celý den. Začala jsem dodržovat bezlepkovou dietu, protože jsem měla pálení kůže po pečivu a vyrážku, divný puls. Nyní beru Gynex na stres z toho všeho a na premenstruační syndrom.

Děkuji moc za radu,
Marta

Stimaral působí jako harmonizér (vyrovnávač) nálady, psychiky, i krevního tlaku. Normální tlak nezvyšuje. Spíš může upravit nízký tlak. Vysoký pomáhá mírně snížit mechanismem zklidnění vegetativních nervů a vyrovnáním nálady. Je vhodné také pít dostatek vody a dodržovat zdravou životosprávu. Tlak je po zátěži zpravidla vždy zvýšený (i u celkem zdravých lidí). Správně se měří ráno po probuzení a přes den vždy, když jsme aspoň 10–15 minut v klidu, též ne při stresu, po kávě, cigaretě,… Unavené svaly, bolavé klouby a záda můžete potírat Artrinem. Výborný je i na reflexní masáž chodidel, kdy si promasírujeme přes reflexní zóny celé tělo.

S přáním dobrého zdraví a optimálního tlaku

MUDr. JÚLIUS ŠÍPOŠ

Sdílejte
Předchozí článekNespavost
Další článekJste přes zimu neustále „na hromadě“?
Energy Klub Brno je brněnská pobočka české firmy Energy Group a.s., s výhradním zastoupením pro Brno a okolí. Poradíme Vám s Vaším zdravotním stavem na základě individuálního přístupu, či pomocí certifikovaných lékařských přístrojů a individuálně se budeme zaměřovat na Vaše konkrétní zdravotní problémy.