Srdeční záležitost Grepofit

0
191

Moje děti milují Grepofit, jsou schopné ho rozkousnout, vycucnout a pak teprve spolknout. Samy cítí, kdy ho potřebují, nejčastěji, když jsou unavené nebo jim není jakkoli dobře. Užívají ho povětšinou v nadlimitním množství jako lék na všechno. Mohu zodpovědně říci, že předávkování Grepofitem není možné, u nás doma jsme to experimentálně ověřili už mnohokrát. Vždycky dětem u těch zdravotních orgií ráda o grapefruitu vyprávím. Jak kdysi dávno, někde na ostrově Jamajka, uprostřed slunného Karibiku, se náhodou zamilovalo pomelo do pomeranče a z jejich lásky se narodil grapefruit. Tamtéž se také mimochodem narodil Bob Marley, což je zase moje srdeční záležitost, a Bob určitě miloval grapefruity od mala, tak jako moje děti milují Grepofit.

FYZIK OBJEVITEL

Extrakt z grepového semínka (GSE) představuje celých 16 % obsahu každé grepofitové kapsle a účinek Grepofitu je z velké části postaven na tomto novodobém zázraku. Výjimečnosti této přírodní substance si poprvé všiml jistý Jacob Harich v roce 1980, kterého udivilo, že grepová semínka na jeho kompostu neshnila… Bývalý nukleární fyzik, toho času lékař a amatérský zahradník, se okamžitě chytil příležitosti a začal se věnovat zkoumání tohoto fenoménu. Díky Harichovi se extrakt z grepových jader dostal do širokého povědomí veřejnosti a od roku 1990 se začal používat. Od té doby seznam jeho možných využití neustále roste.

NEKONEČNÝ VÝČET ÚČINKŮ

Extrakt se získává lisováním samotných jadérek a bílé dužiny neboli albeda nacházející se pod kůrou plodu. Právě ta je u všech citrusových plodů zdrojem antioxidantů. Užití extraktu GSE je podivuhodně široké. Bylo zjištěno, že obsahuje hodně vitaminu C, mimořádně důležitou kyselinu listovou (vitamin B9), draslík (K), železo (Fe), vápník (Ca) a také velké množství významných bioflavonoidů. Tento komplex účinných látek má velmi silné antioxidační a antimikrobiální vlastnosti. Zamezuje růstu celé řadě bakterií, virů i plísní a působí proti nežádoucím cizopasným parazitům, od prvoků až po mnohobuněčné organismy. Je vhodným biologickým dezinfekčním prostředkem pro vnější i vnitřní užití. Představuje vítanou přírodní alternativu antibiotik, která díky obrovské přizpůsobivosti bakteriálních kmenů přestávají být pomalu, ale jistě účinná. Působí na všechna plísňová onemocnění způsobená různými druhy kvasinek a plísní, napadajících jak povrch těla (kůže, vlasy, nehty), tak vnitřní orgány nebo způsobující alergie. Další oblastí, kde se uplatňuje léčebný účinek grepového extraktu, je žaludek a celý zažívací trakt. Výčet pozitivních účinků je takřka nekonečný.

Grepofit se tak u nás doma dostává do kategorie léků “proti smrti”, a kdyby měl narozeniny, určitě bychom je slavili…

Mgr. TEREZA VIKTOROVÁ

Sdílejte
Předchozí článekCo jsou betaglukany?
Další článekLék na všechno?
Energy Klub Brno je brněnská pobočka české firmy Energy Group a.s., s výhradním zastoupením pro Brno a okolí. Poradíme Vám s Vaším zdravotním stavem na základě individuálního přístupu, či pomocí certifikovaných lékařských přístrojů a individuálně se budeme zaměřovat na Vaše konkrétní zdravotní problémy.