Proskurník – léčivý marshmallow

0
472

Proskurník lékařský (Althaea officinalis) byl jako léčivka využíván už v antice. U nás je jako mnoho jiných bylinek trochu pozapomenut, dříve však byl, dokonce povinně – dle nařízení císaře Karla I. Velikého, pěstován v klášterních zahradách a patřil k nejpoužívanějším bylinkám. V současnosti se pro farmaceutické využití pěstuje na polích, z čehož mají velkou radost i přátelé včelaři – proskurník je totiž výborná medonosná rostlina. Někde je také oblíbenou a zdravou pochoutkou – Francouzi zjara pojídají jeho čerstvé výhonky, na Středním východě zase smaží proskurníkový kořen na másle s cibulkou.

Chlupatý ibišek

Proskurník se řadí mezi rostliny slézovité – je tedy příbuzný a podobný ibišku a dříve se mu tak i říkalo: ibišek, ibiš, ajbiš nebo slézová růže, sléz vlašský atd. Proskurníků existuje asi 6 druhů, původem z oblasti Středozemí, Malé a Střední Asie. Postupně se rozšířil do vhodných areálů jižní Evropy, Asie i Severní Ameriky. Daří se mu v teple (v nížinách) a vlhkých, slaných půdách – v křovinách na pasekách, březích řek, rybníků, bažin apod. U nás byl ještě v 19. století hojně rozšířen, v současnosti je však proskurník na seznamu silně ohrožených druhů, je zákonem chráněný a pěstuje se pouze komerčně (na jižní Moravě).

Proskurník lékařský je statná trvalka, celá pokrytá sametovými chlupy. V prvním roce vyrůstá z tlustých kořenů jen přízemní listová růžice a nekvetoucí lodyha. Může měřit i 180 cm, je dutá, s měkkou bílou dření. Listy s dlouhými řapíky z ní vyrůstají střídavě, spodní jsou vejčité, vrchní silně zubaté. Od druhého roku se během léta v paždí horních listů objevují atraktivní bílo-růžové až fialové pětičetné květy. Na vrcholu lodyhy jsou uspořádané do řídkých hroznů. Odkvétají bohužel velmi rychle, obvykle už během dopoledne. Plodem je poltivá tvrdka, skládající se z 15–25 plůdků, z nichž každý skrývá jedno semínko.

V kořeni je síla

Účinné látky obsahuje celá rostlina. Nejdůležitější je sliz (v kořeni až 30 %), dále množství škrobu, sacharidy, flavonoidy (květy), minerály, organické kyseliny, vitamin C, třísloviny, silice atd. List a květ proskurníku lze sbírat postupně (3–4x) během léta, vždy za sucha, květy hned ráno, ještě před rozvinutím. Nejhodnotnější částí rostliny je ale kořen – obsahuje nejvíce slizu. Sbírá (vykopává) se až na podzim. Rostlina hodně pohlcuje vzdušnou vlhkost, musí se proto kvalitně usušit (max. 50 °C) a skladovat v suchu (v papírovém obalu) a ve tmě. Správně usušený kořen je v lomu bílý a mdle voní.

Léčivý sliz

Z proskurníku se většinou připravuje macerát – sušina se 6–8 hodin luhuje ve studené vodě (sliz se v ní dobře rozpouští a škrob se nedegraduje). Listy a květy se mohou užívat i formou nálevu – čaje. Proskurníkový sliz vytváří ochrannou vrstvu a chrání sliznice (i kůži) před bakteriemi a dalšími patogeny a zároveň mírní podráždění a zánět. Odpradávna je proto vyhledávaným prostředkem na onemocnění horních cest dýchacích – kloktání macerátu je ideální proti kašli, usnadňuje odkašlávání při zánětech v dutině ústní, zánětech průdušek, krčních mandlí, plic, angíně i astmatu. Spolu s diviznou, podbělem či jitrocelem je proskurník důležitou složkou čajových směsí a sirupů proti kašli, najdete ho i v Droserinu od Energy. Vnitřní užívání proskurníku se doporučuje při trávicích a vylučovacích potížích a onemocněních, např. při gastritidě, překyselení žaludku, žaludečních vředech, zánětech močových cest, ledvin, střev. Proskurníkový macerát pomáhá (zejména dětem) rovněž při kolikách a průjmech (i zácpách). Zevně, formou obkladů či výplachů, se proskurníkem léčí popáleniny, vředy, křečové žíly, bércové vředy atd. Zajímavé je také použití záparu při zánětech očí.

BonbOnek na závěr

Dříve se v angličtině, podle místa jeho výskytu, proskurníku říkalo marshmallow (marsh – bažina, mallow – sléz). Až v 19. století začali v USA proskurníkový škrob a sliz přidávat do cukroví, a i když v nich byl později proskurník – marshmallow nahrazen umělými přísadami, jeho jméno oblíbeným bonbonům zůstalo.

Mgr. Vladimír Vonásek

Sdílejte
Předchozí článekBrambořík – ohrožený Evropan
Další článekFenykl obecný
Energy Klub Brno je brněnská pobočka české firmy Energy Group a.s., s výhradním zastoupením pro Brno a okolí. Poradíme Vám s Vaším zdravotním stavem na základě individuálního přístupu, či pomocí certifikovaných lékařských přístrojů a individuálně se budeme zaměřovat na Vaše konkrétní zdravotní problémy.