Produkty měsíce července 2016

0
128

Červenec se chystá na velmi teplé vystoupení, ale přináší každoroční zádrhel. Krátce po začátku třetí dekády dochází k extrémní kumulaci horka. Obvykle to paradoxně znamená snížení teplot zhruba o 10 stupňů, což ovšem loni bylo ochlazení na 30 °C. Tuto kumulaci následuje ochlazení, které by mohlo znamenat i přívalové deště a povodeň, v tak suchém létě to ale může skončit jen pořádným větrem.

Naší kondici tyto výkyvy rozhodně nepřidají, a tak si připomeňme, že červenec přichystal také mezidobí Země. Čas vhodný pro věnování návratu do středu, k původním energiím. Využijme rituály, které nás směřují k centru – v přírodě třeba kolem ohně nebo kamenného kruhu, doma ve středu největší místnosti.

Do středu nás vede i koncentrát, který přiřazujeme prvku Země – Gynex. Pokud máme pocit, že se potřebujeme trochu vyčistit, nebude nad další přípravek Země, Cytosan. Příjemný i užitečný odpočinek nám potom přichystá bahenní koupel v Balneolu. A pokud budeme potřebovat síly navíc, nabídne je neselhávající Revitae. Podpoří i naše játra, která díky ne vždy správné výživě občas trpí. Horké počasí může dost pozlobit trávení. Pomůže čaj Maytenus ilicifolia, uleví dokonce i při vředech, chronické gastritidě a dyspepsii. Zevně se používá jeho odvar k ošetření hnisavých a špatně se hojících ran doprovázených záněty, indiáni ho používali též na vyrážky.