Můj dlouholetý pomocník Korolen

0
797

S Korolenem jsem se seznámila před více než dvaceti lety, tehdy ještě jako unavená učitelka. Bylo to v květnu a já jsem se cítila jako vybitá baterie. Můj mozek volal po odpočinku, do prázdnin zbýval více než jeden měsíc a finále školního roku teprve nabíralo na obrátkách – závěrečné prověrky a jejich opravy, uzávěrky klasifikace, psaní vysvědčení se slovním hodnocením, porady a obvyklá administrativa… Zároveň jsem dálkově studovala speciální pedagogiku, takže zkoušky čekaly i na mě. A k tomu žáci, kteří už potřebovali prázdniny stejně jako já.

Zašla jsem za známou, která prodávala potravinové doplňky, s přáním “ať mi na to něco dá”. Postavila přede mě Korolen a řekla, že to je novinka a funguje úplně jinak než ostatní produkty. Měla pravdu! Už si ani nepamatuji, jestli jsme tehdy spolu probraly podstatu jeho účinku. Bylo to v době, kdy postupně vznikal Pentagram® Energy.

A stal se zázrak… Do týdne jsem se nad všemi povinnostmi s lehkostí vznášela a do konce školního roku jsem doplula plná energie. Psychická únava byla pryč. Myslím, že to ocenili i mí žáci. Když je v pohodě pedagog, bývají pohodoví i oni! A dařilo se mi také v dálkovém studiu, zkoušky jsem zvládla bez problémů.

Tehdy jsem ještě netušila, že se Korolen stane mým velkým pomocníkem i v mé budoucí privátní speciálně pedagogické praxi – Poradně pro úspěšné učení.

Když jsem si později přečetla kazuistiky lékařů, jak Korolen pomáhá dětem při léčbě následků dětské mozkové obrny, jak podporuje komunikaci levé a pravé hemisféry, což je problém mnoha dětí s poruchami učení a s lehkými mozkovými dysfunkcemi (či s“ADHD”) na dědičné i vývojové bázi, a jak podporuje dozrání nervové tkáně, zvlášť u dětí narozených předčasně či po problematických porodech, bylo mi hned jasné, že cílená fytoterapie bude jednou z metod, kterou budu při nápravě zmíněných problémů využívat. Dlouholetá praxe ukazuje, že Korolen toho umí mnohem víc. Je potřeba ho však užívat po delší dobu (u dětí alespoň 6–12 měsíců, začít jednou nebo dvěma kapkami a dávkování vždy po měsíci zvyšovat až na nejvyšší možnou dávku k věku – to se dá vytestovat svalovým testem). Dokáže si poradit jak se zadrháváním, tak s psychomotorickým neklidem u dětí předčasně narozených nebo z problematických porodů, podporuje dozrání řečového centra, a proto je skvělým pomocníkem při nápravě dyslálie (patlavosti) a někdy i vývojové dysfázie. Zlepšuje paměť, pomáhá při některých výkyvech nálady a školní výkonnosti, při nechuti k učení a nespavosti. Na Korolen prostě nedám dopustit!

Mgr. Stanislava Emmerlingová

Sdílejte
Předchozí článekUčit se nemusíme jen ve škole
Další článekKdyž se řekne “Parkinson”
Energy Klub Brno je brněnská pobočka české firmy Energy Group a.s., s výhradním zastoupením pro Brno a okolí. Poradíme Vám s Vaším zdravotním stavem na základě individuálního přístupu, či pomocí certifikovaných lékařských přístrojů a individuálně se budeme zaměřovat na Vaše konkrétní zdravotní problémy.