Fenykl obecný

0
314

Fenykl obecný (Foeniculum vulgare) je vytrvalá (většinou dvouletá) rostlina původem ze Středomoří. Ceněný byl již v antice – staří Řekové říkali fenyklu “marathron” nebo “marathon” a pojmenovali podle něj místo jedné z nejznámějších starověkých bitev. V jejich bájích je tato aromatická bylinka úzce spjata s Dionýsem, bohem jídla a vína. Fenykl má totiž důležitou úlohu v mnoha národních receptech. Sušená semena fenyklu jsou vzhledem i chutí podobná anýzu, oba jsou také hlavní složkou absintu, liší se však v léčebném využití.

Antický cestovatel

Od Středozemního moře se fenykl rozšířil po celé Evropě, poté i do Asie, Ameriky a Austrálie (kde je považován za invazivní druh). Největšími producenty fenyklu jsou dnes Indie, Čína a Rusko, Evropu zásobuje Francie, Rumunsko či Maďarsko. U nás se přirozeně vyskytuje na jižní Moravě. Vyhledává sušší půdu, po březích řek, podél cest a po pastvinách šplhá i do hor.

Fenykl patří, třeba s mrkví nebo petrželí, do čeledi miříkovitých, kde je jediný svého druhu. Spodní část rostliny s dužnatými vzájemně se překrývajícími stonky připomíná celer. Horní patro (až 2,5 m vysoké) s tenkými větvenými a dutými stonky, jemně členitými listy a drobnými žlutými kvítky v bohatých okolících je zas velmi podobné kopru. Proto je (byl) u nás fenykl známý i jako italský, římský či sladký kopr. Jako koření a k léčebným účelům se využívají 4–10 mm velká semena – dvounažky, vznikající během léta po odkvětu.

Nejen na větry

Jediné dvě odrůdy fenyklu, hořký a sladký, se liší poměrem dvou obsažených látek: hořkého fenchonu a sladkého anetolu. Laboratorní testy potvrzují, že fytoestrogenová silice anetol na molekulární úrovni brání aktivaci “spouštěčů” zánětlivých procesů a dokonce rakovinného bujení. Zároveň chrání játra. Fenykl je vynikajícím zdrojem řady dalších “životabudičů”, obsahuje množství vitaminu C a B, vlákniny a minerálů (draslík, vápník, hořčík, železo, sodík), kyselinu listovou, mastné kyseliny, aminokyseliny, flavonoidy, rutin, glykosidy a příjemně vonící terpenoidy. Jako léčivku používali fenykl nejen v antickém Řecku a Římě. Na kašel, nachlazení či břišní křeče ho předepisovali i lékaři ve starém Egyptě, Číně, Arábii a v Indii. Vnější použití fenyklového oleje se omezuje na jeho účinky dezinfekční, např. výplachy očí při zánětech, a protiparazitické – odpuzuje blechy, vši i zákožku svrabovou. V tradiční medicíně je populárnější vnitřní užívání fenyklu obecného – formou odvaru či nálevu. Jeho blahodárné účinky na zažívání jsou známé od nepaměti. Uvolňuje křeče hladkého svalstva trávicích cest, podporuje vylučování trávicích enzymů a urychluje pohyby střev. Voňavý a přirozeně sladký fenyklový čaj je oblíbený zejména u miminek, kterým ulevuje od nadýmání. Samozřejmě spolehlivě pomůže i dospělákům. A nejen s pálením žáhy. Výtažek z fenyklu je antiseptický a zároveň účinně napomáhá vykašlávání. Fenyklový čaj či sirup je tedy ideální na infekce horních cest dýchacích, kašel, bronchitidy apod. Fenykl patří také mezi “ženské” byliny. Obsažené fytoestrogeny podporují růst prsní tkáně a tradiční léčitelé proto doporučují fenykl na podporu laktace, k vyvolání menstruace, zmírnění porodu či zvýšení libida. Pro staré Římany byl fenykl i bylinou “pohledu”, také v Indii věří, že zlepšuje zrak. Něco na tom asi bude, výzkumy dávají fenyklu potenciál při léčbě zeleného zákalu. Užívání fenyklu je výbornou prevencí kardiovaskulárních onemocnění i rakoviny tlustého střeva. Fenyklové přípravky pomáhají také našim zvířecím bližním (od nadýmání a blech). Jako u většiny bylin platí: nedoporučuje se užívat těhotným a dlouhodobě (max. 2 týdny), jinak je fenykl zcela bezpečný. Najdete ho i v několika přípravcích od Energy.

Od předkrmu po dezert

Křupavé stonky a charakteristicky nasládlá vůně a chuť staví fenykl současně jak do role zeleniny, tak koření. Populární je zejména ve středomořské a asijské kuchyni. Čerstvé lístky příjemně dochutí nejen jogurtové dresinky, omáčky a saláty, lze je nakrájet i do polévek a zeleninových jídel, atd. Přirozeně se fenykl využívá také k ochucení pečiva, cukrovinek a dezertů a nesmíme zapomenout na absint a jiné likéry. A po jídle se např. v Indii chroupají sušená fenyklová semínka k osvěžení dechu. Jeho příjemná vůně se využívá i průmyslově, v potravinách a nápojích nebo lécích maskuje pach některých složek, jsou jím aromatizovaná i přírodní mýdla, zubní pasty a jiná kosmetika. Tato antická bylinka vám doslova provoní svět a osladí život zdravím.

Mgr. Vladimír Vonásek

 

Sdílejte
Předchozí článekProskurník – léčivý marshmallow
Další článekÓda na Drags Imun
Energy Klub Brno je brněnská pobočka české firmy Energy Group a.s., s výhradním zastoupením pro Brno a okolí. Poradíme Vám s Vaším zdravotním stavem na základě individuálního přístupu, či pomocí certifikovaných lékařských přístrojů a individuálně se budeme zaměřovat na Vaše konkrétní zdravotní problémy.