Cytosanové náplasti a zábaly jsou hit

0
296

Praxe terapeuta mě postupně dovedla k různým druhům masáží (motýlí, meridiánová…), u kterých se mi výrazně osvědčuje využití kombinace bylinných krémů Pentagramu® s Cytosan Fomentum gelem. Pracuji intuitivně – nejprve použiji podle daného stavu či problému krém, kterým masíruji, potom nanáším Cytosan Fomentum gel. Nechám na kůži asi 20 minut, někdy hodinu dvě, dle potřeby, potom vše smyji. Výhodné jsou také cytosanové náplasti, kdy se pod nimi krém a gel mohou nechat působit dlouhodobě, i přes noc. Nebo pokud jde o větší plochu, použiji potravinářskou fólii přikrytou třeba ještě teplou látkou (obdoba Priessnitzova zábalu). Mám ověřené, že když se člověk pod ní zapotí, je to ku prospěchu věci…

Tento postup lze použít kdekoliv – na páteř, plosky nohou či hrudník. Kombinace bylinného krému a humátového zábalu působí jako lymfodrenáž, odvádí vodu a zplodiny ven z organismu a do něj doplní výživu, podpoří regeneraci. Po takovéto vnější aplikaci doporučuji klientům podle potřeby 2–3 dny až týden vnitřně užívat Cytosan v dávce 1–2 kapsle denně, ideálně na noc a brzy ráno. Detoxikace organismu se tím násobí a zesiluje efekt masáží.

Klienti jsou s touto metodou velice spokojeni, k úlevě dochází okamžitě. Výborné výsledky jsou u bolestí zad a otoků/těžkých nohou různého původu, křečí, též menstruačních bolestí, kašle či astmatu. Pokud je místo postiženo zánětem, používám většinou Artrin nebo Droserin, na staré usazeniny a zajizvená místa Cytovital, Protektin podporuje očistu a Ruticelit prokrvení. Všechny krémy jsou výborné!

Mgr. JITKA SCHMUTTERMEIEROVÁ,
Babice

Sdílejte
Předchozí článekUž jednou jsem děkovala za Energy
Další článekNa podzim si zvyšujeme imunitu
Energy Klub Brno je brněnská pobočka české firmy Energy Group a.s., s výhradním zastoupením pro Brno a okolí. Poradíme Vám s Vaším zdravotním stavem na základě individuálního přístupu, či pomocí certifikovaných lékařských přístrojů a individuálně se budeme zaměřovat na Vaše konkrétní zdravotní problémy.