Balneol se vám dostane pod kůži

0
89

Od podzimu do jara nastává období, kdy více než jindy oceníme Balneol. Ne, že bychom ve zbývajícím ročním období “nevlezli” do vany, ale v teplých měsících přece jen potřeba koupele není taková. Nebudu se u Balneolu rozepisovat o principu jeho působení a o celém spektru obtíží, kde neocenitelně pomáhá, neboť vše je perfektně popsáno v informačním letáku. Na základě dlouholeté zkušenosti ať již klientů, či mé vlastní, chci zmínit ty skutečnosti, které vám mohou pomoci využít jeho potenciál ještě dokonaleji.

 

Pod vlivem Luny

O vlivu Luny na organismus člověka, zvířat i rostlin toho bylo napsáno tolik, že stručná rešerše by vydala na samostatný článek. Připomeňme si jen její působení v magnetickém poli, které je natolik silné, že má vliv na sílu přílivu a odlivu moře. Stejně tak ovlivňuje Luna vzlínání, zadržování vody v organismu či její uvolňování, a tím například snadnější detoxikaci. Pomíjím při tom její vliv na psychický a duševní stav.

Lunární cyklus je nám zkrátka bližší více, než si uvědomujeme. Ženy to samozřejmě vědí. A s tím, jak hledáme návrat k přirozeným cyklům a soulad s nimi, roste zájem i o cyklus lunární, neboť jeho znalost můžeme využívat prakticky denně. I v souvislosti s užíváním bylin a bylinných přípravků.

U Balneolu je možné využít znalostí o vlivu Luny periodicky podle jednoduchého systému, který vám zde předložím. Je ozkoušeno, že nejúčinněji a v určitém ohledu i nejšetrněji působí koupel ve dnech, kdy Luna prochází některým z vodních či zemských znamení. Většinou to vychází na 2 až 3 dny v týdnu. Při Luně ve vodním znamení (Ryby, Rak, Štír) je koupel dobrá už z podstaty tohoto prvku. Je-li Luna v zemských znameních (Býk, Panna, Kozoroh), koupel působí blahodárně především proto, že zem potřebuje zavlažovat. V podstatě je to stejné, jako když zaléváme květiny. Navíc, pokud by Luna byla v ohnivém znamení (Beran, Lev, Střelec), může být té energie na někoho až příliš (pomíjím-li katastrofické scénáře typu: koupel ve vaně při kardiovaskulárních problémech a Luně ve Lvu (srdce a krevní oběh) a při úplňku!). U Luny nacházející se ve vzdušných znameních (Vodnář, Blíženci, Váhy) zase nebude působení koupele a Balneolu tak účinné. Pozitivní výjimka je, když budete třeba nachlazení a dáte si koupel s Lunou v Blížencích (plíce, průdušky). Naopak při problémech s ledvinami a Lunou ve Vahách vám tělo asi nepoděkuje.

Pro zdravého člověka platí: dopřejte si koupel podle svého pocitu, jako jste to dělali dosud, a nemáte se ani s Balneolem čeho obávat. Účinnost však nebude taková jako při zmíněném systému.

Abyste si ho mohli sami ozkoušet, připojuji v závěru článku přehled vhodných termínů až do konce roku. Tam, kde je uvedeno rozmezí, vyberte si jedno datum. Tučně je vyznačen vhodnější čas, neboť Luna se nachází v daném znamení po celý den. Termíny jsou vypsány s ohledem na koupel večer, asi od 18. hodiny. Na každý týden vycházejí dvě lázně, což je ideální nejen z hlediska dávkování Balneolu, ale i četnosti koupelí jako takových.

Koupel kontra sprcha

Každý extrém škodí. Když se jen sprchujeme, tak sice ušetříme čas, peníze za vodu a sprcha nás povzbudí, na druhou stranu však trochu “strhává” auru nejen z hlediska svého fyzického působení, ale i energeticky svým stimulujícím účinkem, který nenavodí hlubší uvolnění a klid. A naopak – kdybychom každý den leželi ve vaně, budeme uvolnění, vláční až “rozkydlí” a můžeme ztratit akceschopnost. Zlatá střední cesta pro zdravého člověka je dopřát si alespoň jednu koupel týdně, ať již s Balneolem, nebo bez něj. Při obtížích samozřejmě s Balneolem dvakrát (případně třikrát) za týden.

Jako s mýdlem

Dalším prostředkem ke zvýšení účinnosti a harmonizujícího vlivu koupele je kromě vhodného termínu i způsob, jak ji použijeme. Než si do vany jen tak zvaně lehnout, je daleko efektivnější se vodou s Balneolem i mýt, stejně jako byste to dělali s mýdlem. Účinné látky se lépe dostanou do pokožky, neboť jejich fyziologické působení tahem ruky podpoříte fyzicky i energeticky. Nebojte se nabrat vodu s Balneolem do dlaní a několikrát si s ní opláchnout i obličej. Mimo jiné tak ještě intenzivněji využijete i éterické oleje obsažené v Balneolu.

Po koupeli se podle pocitu před utřením osprchujte, nebo ne. Pokud by šlo o kožní onemocnění, či například očistu po chemoterapii, tak bych asi sprchu volil. (Během chemoterapeutické léčby je ze zkušenosti použití Balneolu naprosto nepostradatelné, a to dvakrát v týdnu.) Jde-li vám o uvolnění svalstva či máte problémy s pohybovým aparátem, tak bych následnou sprchu vynechal, neboť nedojde k zeslabení ochranného filmu.

Pokud používáte i některý z krémů Pentagramu®, je navíc po koupeli vaše pokožka ideálně připravena na jeho aplikaci.

Kdo nemá vanu…

Pro ty, kteří vanu nemají, či při pohybových obtížích, se sice spektrum možností Balneolu zužuje, nicméně varianty existují. Při nachlazení, problémech v dolní části nohou i k využití detoxikační schopnosti skrze chodidla a reflexní body ponořte nohy do umyvadla s teplou vodou a Balneolem a opět si je rukama omývejte. Absenci koupelí, zvláště při jakýchkoliv problémech s pokožkou, můžete do jisté míry eliminovat použitím některého ze sedmi mýdel Energy.

Pokud jste si už Balneol nezakoupili v právě končící akci na humátové přípravky, vřele doporučuji tohoto neocenitelného pomocníka zvláště na období do příštího jara. Neberte to jako užívání dalšího produktu, ale jako přirozenou součást vaší hygieny, kdy koupelovou pěnu či sprchový šampon vyměníte za přírodu a přirozenost. Zatímco my někdy musíme překonávat lenost napustit si vanu, děti většinou Balneol milují a dožadují se ho. Tak teď už jen tu vanu napustit!

Dny vhodné pro koupele

Listopad: 1, 5–6, 10–11, 15, 20, 24, 28–29

Prosinec: 2–3, 7–8, 11–12, 17, 21–22, 25–26, 30–31

Mgr. Michal Šaman

Sdílejte
Předchozí článekInfekční mononukleóza aneb nemoc z líbání
Další článekRakovino, děkuji!
Energy Klub Brno je brněnská pobočka české firmy Energy Group a.s., s výhradním zastoupením pro Brno a okolí. Poradíme Vám s Vaším zdravotním stavem na základě individuálního přístupu, či pomocí certifikovaných lékařských přístrojů a individuálně se budeme zaměřovat na Vaše konkrétní zdravotní problémy.